لبخند هالیوودی

آیا می‌دانید داشتن لبخند زیبا چه تاثیری روی روابط اجتماعی ما می‌گذارد؟ داشتن لبخند جذاب نقش مهمی در بهبود روابط ما با دیگران، و حتی رفع ناراحتی‌ها و دلخوری‌ها دارد. لبخند دلنشین به زیباتر نشان دادن چهره ما هم کمک می‌کند. از همه این‌ها گذشته، داشتن لبخند جذاب ما را در خاطر دیگران ماندگار می‌سازد.

لبخند هالیوودی

لبخند زیبا در سال‌های اخیر به‌اندازه‌ای اهمیت پیدا کرده که از آن به نام لبخند هالیوودی نام برده می‌شود. لازمه داشتن لبخند هالیوودی دندان‌هایی سالم، مرتب و بی‌نقص است. بعضی افراد دندان‌های صاف، شفاف و بی‌نقصی دارند، اما بسیاری از آدم‌ها نیز ممکن است دندان‌هایشان پوسیده، شکسته یا نامرتب باشد. طراحی خط لبخند هالیوودی می‌تواند به چهره این دسته از آدم‌ها زیبایی هالیوودی ببخشد.

کلینیک دندان رها رادفر همراه شما تا دستیابی به لبخند هالیوودی است.

لبخند هالیوودی چیست ؟

اما لبخند هالیوودی چیست و چرا به این نام معروف شده است؟ به لبخندی که دندان‌هایی زیبا را به نمایش بگذارد و زیبایی منحصربه‌فردی داشته باشد، لبخند هالیوودی گفته می‌شود. واژه لبخند هالیوودی با توجه به زیبایی لبخند بازیگران هالیوود روی فرش قرمز رواج پیدا کرد. برای داشتن خط لبخند هالیوودی یا باید دندان‌ها و فک فرد همه ویژگی‌های لازم را داشته باشد، یا اینکه با کمک دندان‌پزشک، و با طراحی لبخند هالیوودی به آن دست پیدا کرد.

طراحی طرح لبخند هالیوودی چگونه انجام می‌شود؟

روش‌های مختلفی برای طراحی طرح لبخند هالیوودی وجود دارد که انتخاب هر کدام از آنها بستگی به دندان‌های فرد و نیاز او به روش‌های مختلف درمانی دارد. نخستین مرحله برای دستیابی به لبخند هالیوودی معاینه دهان و دندان‌ها و تشخیص عوامل مثبت لبخند زیبای شماست که باید حفظ شوند.

پس از آن عوامل منفی موثر در لبخند شما مانند شکستگی، جای خالی دندان، ردیف نبودن دندان‌ها، تغییر رنگ دندان‌ها، لثه بلند، فک جلو‌آمده یا عقب‌رفته و… بررسی می‌شود. با برطرف شدن این فاکتورها، شما نیز دارای لبخندی زیبا و به ‌یاد ماندنی خواهید شد.

روش‌ طراحی لبخند هالیوودی

دستیابی به لبخند هالیوودی مراحل مختلفی در پیش دارد. برای طراحی خط لبخند هالیوودی یا اصلاح آن مراحل مختلفی در پیش است:

معاینه: معاینه شما به‌وسیله دندان‌پزشک مشخص می‌کند دندان‌های شما نیاز به درمان خاصی دارد یا خیر. اگر دندان‌های شما سالم و بدون اشکال باشند، دستیابی به لبخند هالیوودی بسیار آسان است. اما ممکن است دندان شما نیاز به ترمیم داشته باشد که مراحل درمانی آن برنامه‌ریزی می‌شود.
درمان و دستیابی به لبخند هالیوودی: پس از معاینه دندان‌ها و با تشخیص نیاز درمانی دندان‌ها، لثه و فک شما وارد فاز درمان می‌شویم:

نمونه کارهای دکتر رهارادفر-جهت مشاهده کلیک کنید

1- باندینگ دندان یا ونیر کامپوزیت:

باندینگ دندان روش سریع و موثری برای طراحی خط لبخند هالیوودی است. در باندینگ دندان، دندان‌های ترک‌خورده اصلاح می‌شوند، فضای خالی بین دندان‌ها پر می‌شود، در صورت نیاز، اندازه دندان تغییر داده می‌شود، و از مواد کامپوزیت با رنگ مناسب برای دندان‌های فرد استفاده می‌شود.

2- بلچینگ یا سفید کردن دندان:

با مدد از بلچینگ، لکه‌ها، زردی و تیرگی دندان‌ها از بین می‌رود و دندان‌ها به‌صورت سفید و یک‌دست درمی‌آید.

3- لمینت ونیر:

در مواردی که دندان‌های فرد دچار کجی، خراشیدگی و تغییر رنگ شده است، با استفاده از ماده‌ای به نام پرسلن یا سرامیک روی آنها پوشانده می‌شود. لمینت دندان مقاومت بالایی دارد و لبخند هالیوودی برای شما به ارمغان می‌آورد.

بیشتر بخوانید: لمینیت بهتر است یا کامپوزیت؟

4- ارتودنسی:

ارتودنسی روشی موثر برای صاف کردن دندان‌های نامرتب است. درمان با این روش نیاز به زمان طولانی‌تری برای رسیدن به لبخند هالیوودی در پیش دارد.

5- کاشت دندان یا ایمپلنت:

زمانی که یک یا چند دندان فرد از دست رفته باشد، نیاز به کاشت دندان یا ایمپلنت است. در این روش دندان‌های مورد نیاز فرد به‌صورت دائمی با پایه‌ای فلزی درون استخوان فک کار گذاشته می‌شوند.

6- اصلاح لثه:

در چهره بعضی افراد، مقدار بیشتری از لثه در زمان لبخند زدن دیده می‌شود که نیاز به جراحی لثه یا لیفت دارند.

لبخند هالیوودی

7- روکش دندان:

دندان‌هایی که آسیب زیادی دیده باشند، با روش روکش شدن ترمیم می‌شوند.

8- پل دندانپزشکی یا بریج دندان:

بریج دندان زمانی استفاده می‌شود که جای دندانی در دهان فرد خالی باشد. پل دندانپزشکی جای خالی دندان را پر می‌کند و زیبایی را به صورت فرد برمی‌گرداند.

9- لمینت لومینیرز:

با لمینت لومینیرز قالبی برای دندان‌های فرد ساخته می‌شود و بدون نیاز به بی‌حسی بر روی آنها قرار داده می‌شود.
اکنون که نیاز دندان‌های شما تشخیص داده شد، درمان شما آغاز می‌شود و دستیابی به خط لبخند هالیوودی در چهره شما نزدیک است.

بیشتر بخوانید: تفاوت لمینیت و لومینیرز

طراحی لبخند هالیوودی برای چه کسانی مناسب است؟

همه کسانی که دندان‌ها و فک آنها دچار هرگونه ناهماهنگی مانند دندان‌های نامرتب و ترک‌خورده، شکاف بین دندان‌ها، رنگ نامناسب دندان، جای خالی دندان و… هستند، می‌توانند با طراحی خط لبخند هالیوودی دارای لبخندی زیبا و تاثیرگذار شوند.
مزایا و معایب طراحی لبخند هالیوودی

طراحی لبخند هالیوودی برتری‌های بسیاری برای شما دارد:

 • مهم‌ترین برتری خط لبخند هالیوودی اعتماد‌به‌نفس شما است.
 • اجرای طرح لبخند هالیوودی همراه با صاف و مرتب کردن دندان‌های شما است که مراقبت از دندان‌ها را برایتان آسان می‌کند.
 • ترمیم دندان‌های پوسیده و آسیب‌دیده یکی دیگر از مزایای طراحی خط لبخند هالیوودی است که سلامت دهان و دندان، و در پی آن آرامش جسمی و روانی شما را تامین می‌کند.
 • داشتن لبخند جذاب در روابط عاطفی، خانوادگی و اجتماعی شما هم تاثیرگذار است.
  البته طراحی لبخند هالیوودی می‌تواند مشکل‌هایی را هم برای شما به‌ همراه بیاورد:
 • بلچینگ دندان اگر به‌دست متخصص انجام نشود، می‌تواند به مینای دندان صدمه بزند و دندان‌ها را به هوا یا مواد سرد و گرم حساس کند.
 • در روش لمینت کردن، بخشی از مینای دندان برداشته می‌شود و دندان با روکش پوشانده می‌شود. چنانچه روکش لمینت دارای کیفیت نباشد، دندان با خطر پوسیدگی روبه‌رو خواهد بود.
 • اگر دندان‌ها نیاز به ارتودنسی داشته باشند و ارتودونسی به‌دست متخصص انجام نشود، ممکن است لثه دچار مشکل شود.

ماندگاری طراحی لبخند هالیوودی

ماندگاری طراحی لبخند هالیوودی بستگی به دو نکته اساسی دارد:

 • مهارت دندانپزشک و کیفیت مواد استفاده شده در روند درمان نقش مهمی در ماندگاری خط لبخند هالیوودی دارد. به‌عنوان مثال، بهره‌گیری از مواد بد و نامرغوب در جنس دندان کاشته‌شده، می‌تواند شکستن زودهنگام آن را در پی داشته باشد.
 • مراقبت از دندان‌ها نیز در ماندگاری لبخند هالیوودی بسیار موثر است. مثلا ممکن است رنگ دندان‌ها به خاطر خوردن مواد مختلف در گذر زمان دچار تغییر شود و دندان‌ها نیاز به سفیدکردن پیدا کنند. به‌طور کلی می‌توان گفت در شرایط خوب، طرح لبخند هالیوودی 10 تا 15 سال برای شما دوام دارد.
بیشتر بخوانید: عمر مفید لمینیت دندان چقدر است؟

هزینه طراحی لبخند هالیوودی

هزینه طراحی لبخند هالیوودی در درجه اول بستگی به مقدار نیاز دندان‌های شما به ترمیم، درمان و اصلاح، و تعرفه درمان آنها دارد. پس از آن نوع موادی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، تاثیرگذار است. زمان پروسه درمان و تخصص دندانپزشک هم در این زمینه تاثیرگذار هستند.

مراقبت‌های پس از انجام طراحی لبخند هالیوودی

 • برای ماندگاری خط لبخند هالیوودی خود بهتر است در فاصله‌های زمانی منظم برای چکاپ دندان به دندان‌پزشک خود مراجعه کنید.
 • بیش از پیش به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت بدهید. دستِ‌کم روزی دو بار مسواک بزنید و نخ دندان را فراموش نکنید.
 • به رژیم خوراکی خود توجه بیشتری نشان دهید و با خوردن متعادل مواد قندی، ماندگاری خط لبخند هالیوودی خود را طولانی‌تر کنید.
 • از جویدن خوراکی‌های سخت، ناخن و نوشیدن الکل دوری کنید.
نمونه کار های لمینیت و کامپوزیت دندان ورزشکاران

سخن پایانی

داشتن لبخند زیبا نقش پررنگی در زیباتر و جذاب‌تر شدن چهره هر فردی دارد. با لبخند زدن می‌توان دوستی و محبت را در بین مردم گسترش داد. خط لبخند هالیوودی چهره شما را زیباتر و دوست‌داشتی‌تر جلوه می‌دهد، اما داشتن لبخند جذاب بدون داشتن دندان‌هایی سالم و بی‌نقص امکان‌پذیر نیست. ما در کلینیک دندانپزشکی رها رادفر همراه شمائیم تا راه دستیابی به لبخندی زیبا و دلنشین را برای شما هموار کنیم.

تماس