انتخاب رنگ لمینت دندان

چگونه بهترین رنگ لمینت دندان را انتخاب کنیم؟

همه ما دوست داریم دندان‌های سالم و زیبایی داشته باشیم. دندان‌های مرتب و سالمی که وقتی لبخند می‌زنیم، زیبایی چهره‌مان را دوچندان می‌کنند. کار لمینت دندان هم دقیقاً همین است. لمینت دندان زیبایی را به لبخند شما بازمی‌گرداند و اعتمادبه‌نفستان را افزایش می‌دهد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از انجام لمینت دندان باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان است.

در این مطلب نکات مهمی را بیان می‌کنیم تا به راحتی بتوانید رنگ لمینت دندان های خود را انتخاب کرده و صاحب لبخندی طبیعی، زیبا و جذاب شوید. این پیشنهادات در واقع پاسخ ما به مراجعینی است که در کلینیک دندانپزشکی دکتر رها رادفر راجع به نحوه انتخاب رنگ لمینت دندان های خود سوال پرسیده اند. برای خواندن این موارد با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان

در این قسمت از راهنمای انتخاب رنگ لمینت دندان، به مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان لازم است به آن‌ها توجه داشته باشیم می‌پردازیم:

انتخاب رنگ لمینت دندان با توجه به رنگ دندان‌های دیگر

اگر می‌خواهید یک یا دو دندان پیشین خود را لمینت کنید، لازم است رنگ های لمینت دندان را هماهنگ با دندان‌های دیگرتان انتخاب کنید. چون مطمئناً دوست ندارید هنگامی که لبخند می‌زنید، یکی از دندان‌هایتان روشن‌تر از بقیه به نظر برسد! پس اگر می‌خواهید لبخند طبیعی و زیبایی داشته باشید، به این نکته خوب دقت کنید.

انتخاب رنگ لمینت دندان با توجه به رنگ چشم

یکی از جالب‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان لازم است به آن توجه داشته باشید این است که رنگ لمینت دندان خود را نباید روشن‌تر از سفیدی چشمتان انتخاب کنید. چه ملاکی بهتر از این؟ به سفیدی چشمتان نگاهی می‌اندازید و با توجه به آن برای رنگ های لمینت دندان خود تصمیم‌گیری می‌کنید. البته مشورت با دندانپزشک را نیز فراموش نکنید!

بیشتر بخوانید: ارتودنسی بهتر است یا لمینت؟

انتخاب رنگ لمینت دندان با توجه به رنگ پوست

رسیدیم به یکی از مهم‌ترین بخش‌های راهنمای انتخاب رنگ لمینت دندان! به دلیل اهمیت این موضوع، تشریف بیاورید کمی پایین‌تر تا نکات مهمی را با شما در میان بگذاریم.

بهترین رنگ برای لمینت دندان

انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان با توجه به رنگ پوست

رنگ پوست فاکتور بسیار مهمی در انتخاب رنگ های لمینت دندان است. رنگ دندانی که برای پوست سفید مناسب است، برای پوست تیره مناسب نیست و همین‌طور برعکس! در ادامه توضیح می‌دهیم که هر فردی با هر رنگ پوستی چطور بهترین رنگ لمینت دندان مناسب خود را انتخاب کند.

بیشتر بخوانید: عمر مفید لمینت دندان چقدر است؟

انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان برای افرادی که پوست سفیدی دارند

اگر پوست سفید و روشنی دارید، بهترین کار این است که رنگ های لمینت دندان سفیدتری را برای خود انتخاب کنید. هر چه دندان‌هایتان روشن‌تر باشند، زیباتر و تمیزتر به نظر می‌رسند و لبخندتان را طبیعی‌تر جلوه می‌دهند.

بهتر است سراغ رنگ های لمینت دندان تیره‌تر نروید. چون مطمئناً دوست ندارید وقتی لبخند می‌زنید، دندان‌هایتان زرد و تیره به نظر برسند. این‌طور نیست؟ پس رنگ های تیره‌تر مناسب شما نیست و بهتر است با مشورت با دندانپزشک، رنگ های سفیدتر و درخشان‌تری را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان برای افرادی که پوست تیره‌ای دارند

اگر پوست گندمگون و تیره‌ای دارید، بهترین کار این است که سراغ رنگ های لمینت دندان خیلی سفید نروید. شاید برایتان سؤال پیش آمده باشد که مگر دندان سفید، نشانه تمیزی و پاکیزگی نیست؟البته که هست! اما سفیدی رنگ های لمینت دندان درجه‌بندی خاص خود را دارد و هر سفیدی‌ای مناسب همه افراد نیست.

مطمئناً دوست ندارید هنگامی که لبخند می‌زنید، دندان‌هایتان مانند لامپ مهتابی بدرخشند و مصنوعی به نظر برسند.
پس اگر می‌خواهید طبیعی‌ترین و زیباترین لبخند ممکن را داشته باشید، لازم است بهترین رنگ لمینت دندان مناسب رنگ پوست خود را با مشورت با دندانپزشک انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

کد رنگ های لمینت دندان

کد رنگ های لمینت دندان اصلاً چیز عجیب و غریبی نیست! برای انتخاب رنگ لمینت دندان ۴۴ سایه رنگی مختلف پیش روی خود دارید که با مشورت با دندانپزشک می‌توانید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. این ۴۴ سایه رنگی در چهار گروه مختلف دسته‌بندی شده‌اند، به‌طوری‌که هر گروه حاوی ۱۱ سایه رنگی مختلف است. چهار گروه رنگ های لمینت دندان عبارت‌اند از:

  • گروه A شامل رنگ‌های قهوه‌ای مایل به قرمز
  • گروه B شامل رنگ‌های زرد مایل به قرمز
  • گروه C شامل رنگ‌های خاکستری
  • گروه D شامل رنگ‌های خاکستری مایل به قرمز

کد رنگ های لمینت دندانجمع‌بندی

انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان اصلاً کار سختی نیست! تنها کافی است به فاکتورهای مهمی که در این مطلب توضیح دادیم توجه کرده و با دندانپزشک خود مشورت کنید. با انتخاب رنگ لمینت دندان، زیبایی طبیعی را به لبخند و چهره‌تان هدیه کنید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس